Op 20 september werd Wendelin Pfanner geboren, samen met zijn tweelingbroer, in Langen bei Bregenz in Oostenrijk. Hij werd priester, later Trappistenpater en stichtte het Trappistenklooster Mariannhill bij Durban in Zuid-Afrika, waar hij in 1885 abt werd. Hij was 60 jaar oud toen hij, eveneens in 1885, de Missiezusters van het Kostbaar Bloed stichtte. Op 8 september bestond onze congregatie dus 140 jaar! In 1909, zijn sterfjaar, werd de groep broeders en paters in Mariannhill en de intussen al vele andere buitenstaties en plaatsen een congregatie; de Missionarissen van Mariannhill.
200 jaar geleden geboren, dat is een prachtig rond getal, en dat werd gevierd in onze kloosters wereldwijd, in Mariannhill en natuurlijk vooral in zijn geboorteplaats Langen in Oostenrijk. Zusters, paters, broeders en leden van de Pfanner-familie en natuurlijk het dorp zelf vierden dit groots. Jongeren en kinderen uit Langen en omgeving hebben ook een prachtig theaterstuk opgevoerd over zijn leven; in stukken uit brieven van Abt Franz aan zijn familie en aan de leiders van kerk en samenleving van die tijd bleek ook hoe ver hij zijn tijd vooruit was en hoe breed zijn belangstelling was. Mogen wij iets van die wereldwijdheid en gedrevenheid en liefde voor de natuur, de techniek ten dienste van de mensen en God uitdragen, ook in deze tijd.
Ter gelegenheid van zijn 100e geboortedag was een plaquette aan de kerk bevestigd. Ter gelegenheid van zijn 200e geboortedag werd heel toepasselijk een boompje geplant.
Reacties
Een reactie posten